System KANYA

System połączeń profili KANYA otwiera całkowicie nowe możliwości rozwiązywania problemów konstrukcyjnych w budowie maszyn, systemach transportu i podnoszenia, obudowach maszyn, stołach roboczych, systemach laboratoryjnych, szafach, ściankach działowych lub stoiskach targowych.

Prosty montaż i szeroki asortyment profili i akcesoriów stwarza konstruktorowi nieograniczoną swobodę działania. Szeroka gama profili pozwala na budowę delikatnych konstrukcji, jak również ciężkich rozwiązań o dużych obciążeniach. Możemy budować aplikacje stałe i ruchome, w razie potrzeby zmieniać i uzupełniać konstrukcję.

Każdy profil, pod kątem, prosto lub skośnie, możemy stabilnie połączyć z innymi, chronioną międzynarodowym znakiem firmowym złączką PVS. Dokręcenie stożkowego wkręta odpowiednio zamontowanej złączki, powoduje dociśnięcie powierzchni profili do siebie, co daje bardzo mocne połączenie oparte na tarciu. Ponieważ siły tnące nie są przeważnie przyłożone bezpośrednio na styku powierzchni - moment gnący wywołuje przechylenie dodatkowo wzmacniające węzeł. Wytrzymałość połączenia zależy od momentu z jakim dokręcimy złączkę, oraz ilości złączek w wężle.

Dokładniejszy opis profili i akcesoriów znajduje się tutaj. Jeśli chcesz, możesz również zapoznać się z dokładnymi wymiarami wszystkich elementów systemu - znajdują się one w naszym katalogu.

Zobacz także...