Możliwości współpracy, galerie zdjęć

 • sprzedaż profili i akcesoriów systemu KANYA
 • cięcie na wymiar, wiercenie, gwintowanie pod złączki
 • przygotowanie konstrukcji wg projektu przedstawionego przez klienta
 • projektowanie konstrukcji wraz z wykonaniem
 • możliwość wykonania rozwiązań kompleksowych przy użyciu profili konstrukcyjnych KANYA w dziedzinie projektowania linii podajników,taśmociągów, obudów maszyn z systemem zabezpieczeń itp.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą a w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi doradcami.

Oferta przedstawiona poniżej to główne obszary naszej działalności. Podejmujemy się praktycznie każdego zadania, sprawiając, że każdy klient wychodzi od nas w pełni usatysfakcjonowany.

Nie musisz być specjalistą by zlecić nam do wykonania konstrukcję!

Wystarczy prosty odręczny szkic lub opis tego co chcesz uzyskać a my zajmiemy się resztą:

 • Dobierzemy profile i akcesoria,
 • Przedstawimy do akceptacji,
 • Wykonamy.

Na Twoje życzenie wykonamy również dokumentację czy też wizualizację – wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Możliwe jest również dostarczenie nam własnej dokumentacji w formie elektronicznej – posiadamy oprogramowanie CAD 2D i 3D co sprawia, że współpraca z nami jest bardzo efektywna.

Zobacz także...
 • Profile i akcesoria PVS

  Profile

  Wszystkie profile systemu KANYA wykonane są ze stopu aluminium 6063. Kompletna oferta wymiarowa sprawia, że możemy wykonać praktycznie wszystko, co klient zamówi. Posiadamy w ofercie profile bazy:

  50: (50x50, 50x100, 100x100, 50x150, 100x200)

  40: (40x40, 40x80, 40x120, 40x160, 80x80x40, 80x80, 80x120, 80x160)

  30: (30x30, 30x50, 30x60, 60x60, profil 8-kątny ze ścianką 30, 30x100, 30x300)

  20: (20x20, 20x40, profil 8-kątny ze ścianką 20, 20x40, 10x47, 20x95, 20x150)

  Większość z tych profili posiada kilka odmian: profile superlekkie i lekkie, podstawowe, ciężkie, nośne a także: frontowe, dwufrontowe, czterofrontowe, narożne, kątowe (30°,45°,60°), półokrągłe, profile do zabudowy.

  Poza powyższymi posiadamy również profile specjalne: poręczowe, listwy rowkowe, profile przesuwne, szyny ścienne, profile ościernicowe, profile do wózków jezdnych, dociskowe, zaciskowe, zderzakowe.

  Do profili należy również zaliczyć kątowniki w różnych wymiarach oraz o różnych grubościach ścianek.

  Wszystkie profile przycinamy na dowolną długość oraz pod dowolnym kątem oraz lakierujemy proszkowo na dowolny kolor (podstawowej ofercie są profile anodowane). Oprócz wspomnianego cięcia profili, oferujemy również ich pozostałą obróbkę - wiercenie, gwintowanie, obróbkę nietypową.

  Oprócz zastosowania profili jako elementów konstrukcyjnych nośnych, można je również wykorzystać do transportu różnego rodzaju mediów (powietrze, woda, olej itp.).

  Akcesoria

  Do podstawowych akcesoriów zaliczamy złączki dzięki którym można łączyć ze sobą profile w całkowicie dowolny sposób (prostopadle, równolegle oraz pod dowolnym kątem). Posiadamy również złączki przedłużające, pozwalające przedłużać profile (długość maksymalna jednej sztangi to 5 m).

  Kolejnym ważnym elementem w tej grupie są T-śruby oraz gwintowane płytki i wkładki do rowków profili oraz doczołowe pozwalające przykręcać różne elementy do profili.

  Aby zapewnić większą stabilność konstrukcji można zastosować wsporniki montażowe oraz kątowniki zabezpieczające przed skręcaniem.

  Większość konstrukcji można ustawić na różnego rodzaju nóżkach (posiadamy także nóżki z elementem tłumiącym) oraz kółkach (posiadamy kółka skrętne, kółka wsporcze – stałe, z hamulcem lub bez). Ważnym elementem w tej grupie są także stopki – nóżki fundamentowe z otworami pod kotwy, pozwalającymi stabilnie zamocować konstrukcję do podłoża.

  Wśród akcesoriów do realizowania przesuwu posiadamy profile ślizgowe wykonane z tworzywa sztucznego, wałki hartowane wraz z listwami ustalającymi, hartowane rolki toczne (zastosowanie m.in. w płytach suportowych) oraz bloki liniowe, bloki rolkowe, wózki toczne podwójne. Wszystkie rolki mogą posiadać osłony oraz szczotki czyszczące. Jest to szczególnie ważne i istotne, gdy maszyna pracuje w zanieczyszczeniu mogącym mieć niekorzystny wpływ na funkcjonowanie urządzenia.

  Wspomniane płyty suportowe wykonujemy na zamówienie klienta, gdzie oprócz koniecznych otworów pod rolki, wykonujemy różnego rodzaju otwory oraz inne frezowania niezbędne do pracy konstrukcji.

  Budując maszynę, gdzie elementy będą się wzajemnie przesuwać, nie należy zapomnieć o buforach oraz zderzakach zabezpieczających konstrukcję przed zniszczeniem.

  Budując drzwi uchylane, również można całkowicie polegać na systemie KANYA – do tego rodzaju konstrukcji posiadamy różnego rodzaju zawiasy, klamki, uchwyty, zatrzaski kulkowe, zamki magnetyczne, wkładkowe, ryglowe, zapadkowe.

  Do konstrukcji, gdzie ruch odbywa się poprzez uchylanie różnych współpracujących elementów z powodzeniem wykorzystywane są przeguby (z dźwignią mocującą lub bez) posiadające specjalne otwory zabezpieczające przed skręceniem. Do wspomnianego wcześniej transportu płynów posiadamy specjalne uszczelki oraz płyty doprowadzające. Wyżej wymienione akcesoria to w zasadzie większość oferty. Aby dokładnie zapoznać się z ich wymiarami czy też możliwościami wykorzystania, zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem oraz do kontaktu z nami. Nasi doradcy odpowiedzą na każde Państwa pytanie oraz wyjaśnią wszelkie wątpliwości pojawiające się podczas wyboru profili i akcesoriów.

  więcej »
 • Wypełnienia międzyprofilowe

  Niezbędnym elementem w budowie większości urządzeń są różnego rodzaju wypełnienia stosowane w zależności od potrzeb oraz charakteru pracy konstrukcji. W konstrukcjach przez nas wykonywanych wykorzystujemy takie materiały jak:

  • Szkła, lustra (w tym lustra weneckie) – różne grubości i rodzaje (hartowane, bezpieczne itp.)
  • Dibond – różne grubości i kolory; doskonały do większości wypełnień;
  • Kronolit – różne grubości i kolory; doskonały do wypełnień, gdzie potrzebna jest większa sztywności i wytrzymałość; z powodzeniem stosowany jako blaty stanowisk roboczych oraz ścianki do których będą mocowane różne elementy; używany również jako drzwi do kabin oraz jako ścianki działowe;
  • Poliwęglan – różne grubości, kolory i rodzaje (poliwęglan lity, poliwęglan komorowy); praktycznie dowolne zastosowanie dzięki swoim właściwościom takim jak: duża przepuszczalność światła, dwustukrotnie większa odporność na uderzenia od szkła, możliwość dowolnej obróbki (w tym gięcia); umożliwia stałą wizualną kontrolę osłoniętych elementów; poliwęglan komorowy stosowany jest m.in. jako pokrycie daszków;
  • PVC – różne grubości, kolory i rodzaje; właściwości i zastosowanie jak wyżej;
  • Korek – o różnej grubości – stosowany głównie jako wypełnienie gablot, umożliwiający przypinanie różnych elementów;
  • Blachy (w tym blachy ażurowe), siatki – różnej grubości materiały stosowane do wypełnień i zabudów; Istnieje możliwość lakierowania na dowolny kolor.

  Dla większości z tych elementów wykonujemy niezbędną obróbkę – od wycięcia na wymiar, poprzez gięcie aż do wycinania różnego rodzaju otworów, frezowania różnych kształtów (napisy, grafiki) na dowolną głębokość.

  więcej »
 • Maszyny i urządzenia

  Zdecydowana większość maszyn i urządzeń do różnego typu prac jest wykonywana na zlecenie klientów, którzy szukają rozwiązania niekonwencjonalnego, doskonale wpisującego się w politykę: dobra jakość za rozsądną cenę. Część z tych maszyn ulegała (oraz ciągle ulega) rozbudowie oraz zmianom, co jak najbardziej jest możliwe przy konstrukcji z profili KANYA i to przy stosunkowo niskim nakładzie włożonej pracy a więc i stosunkowo niskim koszcie.

  Przykłady realizacji:

  więcej »
 • Osłony, wygrodzenia i zabudowy maszyn i urządzeń

  Większość osłon i zabudów powstawała do pracujących już maszyn i urządzeń. Tego typu elementy zapewniają pełne bezpieczeństwo podczas pracy – osłaniają części ruchome maszyn (koła zębate, koła cierne, głowice tokarskie i frezerskie, piły), zabezpieczają przed wydostaniem się na zewnątrz np. wiórów powstających podczas obróbki. Zabudowy maszyn zabezpieczają też przed dostawaniem się zanieczyszczeń do jej wnętrza (ważne np. w przemyśle spożywczym), wygrodzenia przed przedostaniem się osób w jej pobliże (zastosowanie zamków) oraz, w razie potrzeby, zapewniają zatrzymanie maszyny (zastosowanie wyłączników krańcowych).

  Proponowane tutaj rozwiązania mogą posiadać drzwi przesuwne lub uchylane oraz praktycznie dowolne kształty (dostosowane do charakteru pracy osłanianej maszyny).

  Przykłady realizacji:

  więcej »
 • Linie technologiczne

  Kolejnym przykładem doskonałego wykorzystania profili i akcesoriów z systemu KANYA są kompletne linie technologiczne. W ich budowie wykorzystuje się wszystkie zalety systemu:

  • krótki czas projektowania,
  • szybki montaż/demontaż,
  • duża dokładność i precyzja wykonania,
  • duża wytrzymałość,
  • wysoka estetyka,
  • możliwość szybkich zmian konstrukcyjnych w okresie eksploatacji i modernizacji konstrukcji bez konieczności zmian całościowych konstrukcji.

  Projektując linię technologiczną z wykorzystaniem systemu KANYA, można zrealizować wszystkie niezbędne funkcje:

  • przesunięcia liniowe,
  • obroty,
  • transport taśmowy,
  • przesył mediów,
  • pełna automatyzacja produkcji,
  • stabilność produkcji,
  • bezpieczeństwo pracy.

  Przykładowe realizacje:

  więcej »
 • Stanowiska robocze, stanowiska montażowe, stoły robocze

  Stanowiska robocze – montażowe są doskonałym przykładem jak zwiększyć produktywność i jak lepiej zmotywować pracowników w firmie. Wykorzystując możliwości systemu KANYA, możemy dowolnie wykonać stanowisko dostosowując je do potrzeb użytkownika poprzez: zamontowanie blatów na odpowiedniej wysokości (którą, oczywiście możemy zmienić), wykonanie dowolnej ilości półek (którą można zwiększyć, zmniejszyć, zmienić ich rozstaw), zastosowanie elementów ruchomych (umożliwiających przesuwanie, obracanie elementów montowanych na stanowisku), zastosowanie różnego rodzaju uchwytów, podpórek, ruchomych blatów. Odpowiednio projektując stanowiska możemy umożliwić zawieszanie i przyczepianie różnego rodzaju elementów niezbędnych w czasie pracy. Najprostszym stanowiskiem roboczym są oczywiście stoły, które przy niewielkiej masie, posiadają stosunkowo dużą nośność przy zachowanej odpowiedniej sztywności. Wszystkie te konstrukcje mogą być na kółkach, nóżkach, lub ustawione bezpośrednio na profilu.

  Przykłady realizacji:

  więcej »
Strony: 1 2 3 4